Dana 20.06.2009.
CetinaČast nam je i ponos što se možemo pohvaliti pobjedom naših članova društva braće Ante i Ive Pešića poznati kao golubovi. Ovogodišnja organizacija maratona je bila pod vodstvom kluba pustolovnih sportova Multisport i članova Udruga veterana specijalne jedinice policije ALFA kojima u čast je ovo i organizirano zbog njihovih poznatih akcija na velebitu za vrijeme domovinskog rata pod nazivom „Poskok 1“ i „Poskok 2“ stoga i maraton nosi naziv “Poskok 3”.

Na maratonu su sudjelovali gosti iz 6 zemalja, elitne postrojbe hrvatske vojske i policije kao alfe , gromovi, tigrovi, te svi profesionalni maratonci u hrvatskoj i šire. Između sve te konkurencije naš Ante Pešić golub je osvojio prvo mjesto sa vremenom od 4,25 min te mlađi brat Ivo koji je osvoji jako dobro 8. mjesto dok je član Alfi osvojio 4. mjesto. Ove godine je staza bila duga 40 km i vremenski uvjeti su bili ekstremno loši. Velika hladnoća tijekom utrke na vrhovima ispod 5 stupnjeva celzijevih. Većinom utrke je padala ledena kiša, magla je prekrivala preko 30% staze te gromovi su udarali stalno čak je jednom prilikom Ante doživio udar groma na 300-njak metara udaljenosti kako kaže zemlja se tresla 10-ak sekundi. Otprilike 30 natjecatelja je odustalo od utrke zbog loših uvjeta. Sve je proteklo u najboljem redu braća se uspješno oporavljaju od naporne utrke i sve što možemo reći je bravo momci svaka Vam čast!